تولید زغال فشرده چینی

توليد زغال فشرده چينی خاك اره اي با روش صنعتي و سنتي

در سالهاي گذشته با توجه به كمبود منابع و ذخاير چوب در دنيا چينيها به فكر ساخت زغال از خاك اره و غيره افتادند که به این فرایند توليد زغال فشرده چينی میگویند. که به روند تولید آن در ادامه مطلب اشاره میکنیم.
در سال ٢٠٠٨ ميلادي يك شركت دستگاه سازي به نام هانگ سو يو در شهر شانگهاي براي اولين بار اين دستگاه را ساخت و با شاخه هاي بامبو به توليد زغال فشرده چينی پرداخت.

با توجه به تنوع بسيار بالا در دستگاه هاي زغال چيني در مدت بسيار كم انواع ديگري از اين دستگاه ها در گوشه گوشه دنيا ساخته شد كه با خاك اره و خاك زغال و كربنات كلسيم به صورت صنعتي توليد شده و به روش سنتي كه بسيار مرغوب و با كيفيت تر است با خاك اره و پوست گردو يا پوست بادام كوهي و خاك زغال تهيه ميشود .

در روش هاي صنعتي كه محصول خروجي از دستگاه اكسترودر كه بريكت خام ميباشد را در كوره هاي دو جداره در حرارت غير مستقيم قرار ميدهند كه اين روش داراي ضعف بسياري ميباشد يكي از بزرگترين ايرادهايي كه اين روش دارد گازگيري سخت و بسيار پيچيده اين نوع سيستم ساخت زغال است. كيفيت اين نوع زغال عمدتأ درجه دو به شمار مي آيد.
لذا بيشتر براي كبابي استفاده ميشود تا براي قليان.

در مقابل روش سنتي توليد زغال چيني كه بيشتر حاصل فكر و عملكرد متخصصان دستگاه ساز هاي ايراني است كه زغال چيني بسيار با كيفيت و طبيعي به عمل مي آيد با پوشال و تراشه چوب و پوست گردو با خاك زغال در دستگاه تسمه اي بسيار فشرده ميشود و در هنگام فشرده شدن ميسوزه و بريكت با قطر ٥ سانت و طول ١ متر از دستگاه اكسترودر بيرون مياد و بريكتها را روي هم به صورتي كه مرتب و با كمي راه هوا داخل كوره گذاشته ميشود و ١٦ ساعت اتش ميخورد .

سپس با جك پالتكش آن را از كوره خارج ميكنند و روي آن خفه كن ميگذارند و دور خفه كن را خاك ميريزند گاز حاصل از سوخت زغال از زير خفه كن يه راهي براي خود باز ميكند و خارج ميشود البته بايد براي بهتر بر روي خفه كن يه سوپاپ نصب شود اين مرحله بسيار اهميت بالايي در چگونگي نوع زغال دارد سپس پس از سرد شدن زغالهاي زير خفه كن كه حدود ٤ روز زمان ميبرد آنها را بيرون مياورند و در كارتن ميچينند سايز قطر زغال چيني بايد زماني كه از زير خفه كن بيرون مي آيد بين ٣/٥ تا ٣/٦ سانتي متر باشد.
مواد استفاده شده از سر شاخه درختان كه هرس ميشوند و پوست بادام كوهي و گردو و پوشال بسيار در بهبود كيفيت موثر ميباشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *